Masz kłopoty ze skórą! Sięgnij po cynk!

Cynk dobry na kłopoty ze skórą.

Różne stany chorobowe uświadamiają nam, że koniecznie powinniśmy coś zmienić w swoim życiu.
Duże niedobory witaminy A powodują, że skóra jest sucha, łuszczy się i przedwcześnie marszczy. Można ją jednak doprowadzić do normalnego i zdrowego wyglądu. Cynk obecny w organizmie potrafi uruchomić witaminę A magazynowaną w wątrobie. Krótko mówiąc, gdy jest on obecny w organizmie w dostatecznej ilości, witamina A pomaga m.in. na cerę.
Oczywiście nie zawsze cynk może pomóc wyleczyć problemy skórne. W przypadku niedoboru witamin z grupy B mogą powodować wypryski skórne (np. trądzik), łuszczyca lub chroniczne egzemy. W przypadku łuszczycy, oprócz tego, że jest ona wywołana niedoborem witamin z grupy B, szczególnie kwasu foliowego, to im więcej go brakuje, tym przebieg choroby jest cięższy, np. może również powodować zaczerwienienie i świąd skóry. Nawet niewielkie braki żelaza w naszym organizmie mogą powodować tego typu dolegliwości skórne. Nawet już po tygodniu zażywania żelaza, dolegliwości związane ze skórą mogą złagodzić się, a niekiedy nawet zniknąć.

Cynk przyspiesza leczenie.

Cynk odgrywa ważną rolę w leczeniu ran (dzięki temu mikroelementowi szybciej zabliźniają się rany po operacjach), jest konieczny do budowy kości i zachowania ich jak najdłużej w zdrowiu oraz do przemiany (metabolizmu) białkowej, jak i węglowodanowej. Organizm oprócz krzemu, fosforu, magnezu, potasu itd. potrzebuje dużej dawki cynku po złamaniu kości. Cynk przede wszystkim potrzebny jest do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Cynk jest również niezbędny kobietom do zajścia w ciążę, jak i w okresie ciąży. Kobieta w ciąży potrzebuje tego pierwiastka około 12-20 mg cynku dziennie.

Kwasy AHA i BHA – co je łączy a co różni?

Sekrety działania cynku.

Cynk odgrywa także ważną rolę w utrzymaniu ładnych i zdrowych włosów.
Obecność tego pierwiastka w naszym organizmie wzmacnia paznokcie i zapobiega w ich łamaniu się.
Warto nadmienić, że cynk jest konieczny w zwiększonej ilości również w początkach okresu dojrzewania u chłopców, czyli w fazie rozwoju organów płciowych, wówczas gdy dużo mniejsze zapotrzebowanie na ten pierwiastek wykazują dziewczynki.
Statystyki wykazały również, że prostata, czyli zapalenie gruczołu krokowego — choroba atakująca często mężczyzn w starszym wieku może być wyleczona dietą bogatą w cynk. Oczywiście w przypadku, gdy schorzenie nie jest zbyt zaawansowane. Wielu naukowców stwierdziło, że zapalenie gruczołu krokowego, związane jest właśnie z niedoborem cynku w organizmie.
Cynk pomocny jest również w leczeniu niektórych chorób, np. w anemii — podczas kuracji pacjenci przybierają na wadze i w pełni mogą wrócić do zdrowia. Ten pierwiastek pomaga także w leczeniu chorób tarczycy, cukrzycy, wrzodów, hemoroidów, zapaleniu jelit i wielu innych schorzeń.

One thought on “Masz kłopoty ze skórą! Sięgnij po cynk!

Dodaj komentarz