Jedz jak geniusz! Czyli, jak dbać o kondycję mózgu, poprzez właściwe odżywianie!

Wiele słyszymy o tym, że należy zdrowo się odżywiać, by lepiej wyglądać i się czuć. Zdrowa żywność ma zapewnić doskonałą energię i niespożytą satysfakcję. Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie mamy zyskać zgrabne sylwetki i cieszyć się lepszym zdrowiem fizycznym. W tym wszystkim nie wiele interesuje nas, jak odpowiednio wybierane, zdrowe produkty wpływają również na nasze zdrowie psychiczne i jak usprawniają pracę umysłu. Być może zbytnio skupiamy się na aspekcie wizualnym, a przecież żywność ma niebagatelne znaczenie dla kondycji mózgu. Jak zatem prawidłowo „odżywiać” mózg? Dlaczego, warto zadbać o swoją kondycję psychiczną?

Jesteś, tym co jesz, nie tylko w aspekcie wizualnym!

Styl życia i odżywiania wpływa nie tylko na nasz wygląd i zdrowie fizyczne. Właściwie wpływa na całe nasze funkcjonowanie. Niewątpliwie, abyśmy mogli działać sprawnie: osiągać swoje cele, zachować długą młodość oraz podejmować się przeróżnych inicjatyw, musimy zachować jasny umysł. Oznacza to, że musimy pielęgnować kondycję mózgu, czyli właściwie go odżywiać! Jak się okazuje, produkty spożywcze znacząco wpływają na: pamięć, koncentrację, zdolność szybkiego przyswajania i przetwarzania informacji. To wszystko decyduje również o samopoczuciu. Kluczową rolę dla pracy mózgu odgrywa między innymi glukoza, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały.

Przepisy z wodorostami: pięć przykładowych możliwości podania.

Jak dbać o kondycję mózgu, poprzez właściwe odżywianie?

Wiesz już, że mózg potrzebuje określonych składników odżywczych. Znaleźć możemy je w pewnych grupach produktów, które powinno się włączyć do codziennej diety. O czym mowa?
– zielone warzywa,
– orzechy,
– pełnoziarniste produkty zbożowe,
– oliwa z oliwek,
– ryby,
– drób,
– owoce jagodowe.