Co to jest medycyna wschodnia?

Medycyna Wschodu to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych form tradycyjnej medycyny chińskiej. Jest praktykowany od wieków w Chinach, Japonii, Korei i innych krajach azjatyckich. Medycyna Wschodu opiera się na założeniu, że ludzkie ciało jest połączone z naturą i ma wrodzoną zdolność do samoleczenia. Może być stosowany w leczeniu wielu schorzeń, takich jak bóle głowy, depresja i ból przewlekły.

Najczęstszą formą leczenia w medycynie wschodniej są leki ziołowe. Te środki są zwykle wytwarzane z roślin lub minerałów, które były używane od tysięcy lat w leczeniu różnych dolegliwości.

Naturalne środki na typowe dolegliwości

Istnieje wiele różnych sposobów na przeziębienie i grypę, które można znaleźć w Twojej kuchni. Niektóre z tych środków można zrobić w domu lub kupić w sklepie.

Niektóre z najpopularniejszych domowych sposobów na przeziębienie i grypę to:

– Pij dużo płynów

– Odpoczywaj

– Użyj nawilżacza, aby zwilżyć suche powietrze

– Weź ciepłą kąpiel z solami epsom

– Pij herbatę imbirową lub wodę cytrynową

Alternatywy dla HRT

Wiele kobiet zaczyna szukać alternatyw dla leków HTZ. Są to alternatywne leki do terapii estrogenowej, które mogą stosować w celu uniknięcia negatywnych skutków ubocznych, jakie leki HTZ mogą mieć na ich organizm.

Niektóre z najpopularniejszych alternatyw dla leków estrogenowych to fitoestrogeny, soja i suplementy ziołowe. Środki te można stosować w celu zmniejszenia objawów menopauzy i innych problemów hormonalnych.

Na zakończenie przyjrzyjmy się zaletom i wadom medycyny alternatywnej

Medycyna alternatywna to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych rodzajów leczenia.

Niektórzy uważają, że medycyna alternatywna jest bardziej naturalna i ma mniej skutków ubocznych niż tradycyjne leki zachodnie. Inni zwracają uwagę, że może być droga, trudna do znalezienia i nieobjęta ubezpieczeniem zdrowotnym.

Trudno powiedzieć, czy leki alternatywne są skuteczne, ponieważ nie ma nad nimi wystarczających badań. Niektórzy uważają, że są pomocne w pewnych warunkach, ale inni uważają, że nie przynoszą żadnych korzyści.

Ostatecznie decyzję o tym, czy zastosować leki alternatywne, czy nie, powinnaś podjąć Ty i Twój lekarz w oparciu o to, co Twoim zdaniem będzie najlepsze dla Twojego stanu.