witamina-d

Witamina D – znakomity wojownik do walki z rakiem skóry

Za każdym razem, gdy pojawia się nowe badanie potwierdzające korzyści płynące z witaminy D, jest to bardzo dobra wiadomość. A to dlatego, że wszystko, co zachęca ludzi do przyjmowania większej ilości tej „słonecznej witaminy”, poprawia zdrowie w bardzo szerokim zakresie.

Wiele badań potwierdza, że witamina D wzmacnia odporność, a nawet poprawia nastrój. Jednak to nie wszystko, co potrafi ta potężna witamina. Ostatnie badania wykazały, że może również pomóc w pokonaniu raka skóry.

Słoneczna witamina walczy z rakiem skóry

Co godzinę osoba umiera na raka skóry. Jest to chwytająca za serce statystyka. Jednak nie oznacza to, że musimy stać się kolejną ofiarą. Warto tu podkreślić, iż badania opublikowane w czasopiśmie Cancer wykazały, że witamina D może pomóc w walce z poważną postacią raka skóry znaną jako czerniak.

Na potrzeby badania naukowcy uzyskali 703 próbki ludzkiego czerniaka i 353 próbki z przerzutami (guzy, które rozprzestrzeniły się z pierwotnego miejsca). Odkryli, że guzy z niskimi receptorami witaminy D rosły i rozprzestrzeniały się szybciej. Z kolei, kiedy badacze wystawili guzy na działanie większej ilości witaminy D, ich tempo wzrostu uległo spowolnieniu.

Z tego względu jest tak ważne, abyśmy nie zaniedbywali przyjmowania dziennej dawki tej wspaniałej witaminy. Sprawdźmy produkty w lokalnym sklepie z suplementami lub w Internecie i zakupmy ten najlepszy dla nas.

Możemy również dodać do swojej diety produkty bogate w witaminę D, takie jak brokuły, czerwona papryka, szpinak, pomidory i dynia zimowa.

Najlepsze rozwiązanie: możemy zmaksymalizować wchłanianie witaminy D przez organizm, wychodząc codziennie na słońce (zwłaszcza teraz, gdy na zewnątrz robi się cieplej). Tylko pamiętajmy, aby wystawiać ciało na słońce tylko przez 20 minut dziennie. W tym czasie organizm z pewnością zdąży wypełnić się witaminą D bez zwiększania ryzyka zachorowania na raka.

Zapewnij sobie zdrową skórę, zapoznając się z artykułem na temat wyboru diety dla zdrowia skóry.