Dieta pudełkowa dla sportowców

Raczej dość logiczne jest to, że dieta osoby, która uprawia sport dosłownie codziennie i to nieraz odbywa nie jeden, a dwa poważne treningi w ciągu dnia, będzie wyglądać zupełnie inaczej niżeli dieta kogoś, kto większość czasu spędza przed komputerem w pracy, a drugą połowę dnia wyleguje się na kanapie. Aktywność fizyczna generuje zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne i podwyższa też zapotrzebowanie na poszczególne makro oraz mikroskładniki. Dieta dla sportowców powinna zostać ułożona w specjalny sposób. O to, by absolutnie niczego w niej nie zabrakło, może zadbać profesjonalna firma cateringowa, zajmująca się układaniem i tworzeniem różnego rodzaju diet.

O dietach pudełkowych dla sportowców

Diety pudełkowe do tej pory kojarzone były niemalże wyłącznie z dietami typowo odchudzającymi, ale nie muszą one służyć jedynie do zrzucania wagi, mimo iż takie było ich pierwotne założenie. Aktualnie tworzy się przecież ich przeróżne konfiguracje. Nikogo nie dziwią już diety wegańskie pojawiające się w ofertach cateringów dietetycznych, podobnie jak i diety bez glutenu, diety bez laktozy albo diety o podwyższonej zawartości białka – przykład diety wysokobiałkowej na stronie prodieta.pl. Ten ostatni wariat może być zresztą dobrą propozycją dla pewnej grupy sportowców – głównie tych, którzy ćwiczą raczej siłowo i raczej robią to w celach sylwetkowych, pragnąc rozbudowywać swoje sylwetki i obrastać w masę mięśniową, jednocześnie gubiąc tkankę tłuszczową. Dieta sportowa catering zakłada więc zwykle większą ilość protein. Pojawiają się w niej spore ilości wartościowych produktów białkowych, takich jak mięso, jaja, ryby, nabiał i rośliny strączkowe. Nie brakuje też cennych źródeł różnych mikroelementów, które zawsze są tracone w dużych ilościach podczas uprawiania wszelkich dyscyplin sportowych.

Jeżeli więc chce się dopasować swój system żywienia do prowadzonego aktywnego stylu życia, warto początkowo postawić na taki catering dietetyczny, by zobaczyć, jak powinna wyglądać idealnie zorganizowana dieta. Potem człowiek uczy się już samodzielnie odżywiać. Dieta sportowa catering potrafi być więc dobrym źródłem inspiracji dla osób aktywnych.