Zatyczki do uszu do spania

Zatyczki do uszu zostały wynalezione na początku XX wieku przez polskiego chemika Maksymiliana Negwera. Pierwsze profesjonalne gniazdka zaprojektowane przez Maximiliana Negwera pojawiły się na rynku w 1901 r. Ten chemik i farmaceuta prowadził aptekę w Berlinie, gdzie zajmował się wytwarzaniem i dystrybucją produktów farmaceutycznych. Jest również bardzo zainteresowany ochroną słuchu i eksperymentował z tworzeniem produktu, który może chronić słuch przed nadmiernym hałasem. Zaczął eksperymentować z woskiem, smalcem, łojem i bawełną, aż był w stanie stworzyć zatyczki do uszu o odpowiedniej twardości, teksturze i miękkości, aby chronić słuch i były wygodne w noszeniu.

GENEZA

Pochodzenie piankowego korka związane jest z projektem badawczym przeprowadzonym w latach 60. w National Research Corporation. Ta amerykańska firma była wówczas znana z wprowadzania innowacyjnych produktów i patentów. Ich zasługą jest również wprowadzenie uszczelek piankowych, odkrytych przypadkowo podczas poszukiwania pianki tłumiącej, która podobno jest tylko uszczelką.

WYBÓR ZATYCZEK DO USZU

Zatyczki do uszu różnią się materiałem, rozmiarem, ceną i przeznaczeniem. Możesz znaleźć modele jednorazowe lub czapki wielokrotnego użytku. Przede wszystkim zatyczki do uszu różnią się dopasowaniem, elastycznością i materiałem – czynnikami, które wpływają na dopasowanie do kanału słuchowego, komfort użytkowania, skuteczne tłumienie dźwięków zewnętrznych i koszt. Najbardziej popularne są zatyczki do uszu woskowe, które są wykonane z mieszanki celulozy i wiskozy impregnowane różnymi woskami naturalnymi. Kolejnym popularnym modelem jest piankowy przycisk, który łatwo dopasowuje się do kształtu ucha, ale też szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ale to nie wszystko. Większy wybór zatyczek do uszu znajdziesz na stronie Geers.

INNE RODZAJE ZATYCZEK

Gumowe zatyczki do uszu można też kupić za kilka do kilkudziesięciu złotych. Mogą być używane wielokrotnie, dzięki czemu inwestycja nie jest kosztowna. Wystarczyłoby tylko zatyczki te wyczyścić np. woskowiną, która przedostanie się do zatyczek z przewodu słuchowego i są gotowe do ponownego użycia. Popularne są również plastikowe zatyczki do uszu, które reagują na ciepło i dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtu kanału słuchowego. Model ten nadaje się tylko do użycia kilku razy, ponieważ nie sprawia, że nie tworzy ciągliwości przez długi czas.Wspólna metoda domu, aby wymienić uszy, w tym wkładanie wtyczki do ucha, ale nie zakłóca hałasu, a także profesjonalny przycisk ucha do tego celu. Ponadto WATA może zostać porwany i w kanale słuchowym.