chudszy-brzuch

Sposoby na utratę tłuszczu z brzucha i zdrowsze życie

Szczupły brzuch nie tylko sprawia, że ​​wyglądamy świetnie. Może nam również przedłużyć życie. Większe obwody talii wiążą się z wyższym ryzykiem chorób serca, cukrzycy, a nawet raka. Natomiast utrata wagi, zwłaszcza z brzucha, poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych i jakość snu.

W związku z tym poniżej doradzamy, jak pozbyć się tych niechcianych kilogramów.

Spróbujmy ograniczyć węglowodany zamiast tłuszczów

Naukowcy przeprowadzili badania, podczas których przez sześć miesięcy sprawdzali, jaki wpływ na serce ma utrata wagi przez dietę niskowęglowodanową oraz dietą niskotłuszczową. Każda z diet zawierała taką samą ilość kalorii. Okazało się, że osoby na diecie niskowęglowodanowej straciły średnio 5 kg więcej niż osoby na diecie niskotłuszczowej.

Plan żywieniowy, zamiast diety

Ostatecznie musimy wybrać plan zdrowego odżywiania, a następnie się go trzymać. Zaletą podejścia niskowęglowodanowego jest to, że uczy nas lepszych wyborów żywieniowych. I nie jest konieczne liczenie kalorii. Ogólnie rzecz biorąc, niskowęglowodanowy sposób odżywiania odsuwa nas od pokarmów problematycznych, czyli tych, które bogate są w węglowodany i cukier, a do tego nie mają zbyt dużej ilości błonnika. Mowa tutaj o takich produktach jak m.in. pieczywo, wypieki i napoje gazowane.

Zawsze w ruchu

Aktywność fizyczna pomaga spalić tłuszcz brzuszny. Ilość ćwiczeń potrzebnych do utraty wagi zależy tylko od naszych celów. Dla większości osób może to oznaczać 30-60 minut umiarkowanych lub intensywnych ćwiczeń prawie każdego dnia.

Podnoszenie ciężarów

Dodanie nawet umiarkowanego treningu siłowego do ćwiczeń aerobowych pomaga budować beztłuszczową masę mięśniową. A to powoduje spalanie większej ilości kalorii przez cały dzień, zarówno w spoczynku, jak i podczas ćwiczeń.

Czytajmy etykiety produktów

Zawsze porównujmy marki produktów. Na przykład, niektóre jogurty mogą pochwalić się niską zawartością tłuszczu, ale jednocześnie mogą zawierać też więcej węglowodanów i cukrów niż inne jogurty. Produkty spożywcze, takie jak sosy, majonezy i dressingi do sałatek często zawierają duże ilości tłuszczu i dużo kalorii.

Z daleka od żywności przetworzonej

Składniki w towarach pakowanych i przekąskach często zawierają dużo tłuszczów trans, a także dodatków w postaci cukru, soli lub sodu — trzy rzeczy, które utrudniają utratę wagi.

Utrzymujmy kontakt z dbającymi o zdrowie przyjaciółmi

Badania pokazują, że ludzie są bardziej skłonni do spożywania zdrowej żywności i wykonywania ćwiczeń fizycznych, jeśli ich rodzina lub przyjaciele robią to samo.